Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzegorzewie

Get Adobe Flash player

doradca

Doradztwo zawodowe


 

CYBERPRZEMOC, CYBERBEZPIECZEŃSTWO

cp

Prezentacja - kliknij


Zawody naszych rodziców

   W czerwcu, przybliżyliśmy sobie informacje na temat pracy niektórych osób. Odwiedziliśmy salon fryzjerski, gdzie zobaczyliśmy w jaki sposób pracują fryzjerzy oraz co znajduje się w takim zakładzie. Pani Dominika – właścicielka salonu- zapoznała dzieci z zawodem fryzjera oraz pokazała na czym polega jej praca. Udaliśmy się również do piekarni, gdzie zobaczyliśmy, ile rodzajów pieczywa można wypiec z mąki. Będąc już w szkole, dzieliliśmy się spostrzeżeniami, że dookoła nas, wszyscy jesteśmy sobie potrzebni.

zawody


A może pielęgniarstwo?


   Czy praca pielęgniarki jest stresująca? Czym różni się praca pielęgniarki przed pandemią od pracy w czasie pandemii? Jak długo trzeba się uczyć, żeby zostać pielęgniarką? – to tylko niektóre z pytań zadanych przez uczniów klasy 7b Pani Jadwidze Olkowskiej – pielęgniarce z wieloletnim doświadczeniem, pracującej w punkcie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w szpitalu w Kole. Dzięki wyczerpującym odpowiedziom udzielonym przez Panią Olkowską, uczniowie mogli zastanowić się, czy w przyszłości chcieliby wykonywać właśnie ten zawód.

pielegniarka


kk 

Dokument utworzony w proramie Word (.docx) - kliknij


Wizyta w gabinecie fizjoterapii


   W dniu 20 listopada 2019 roku uczniowie klasy 7, w ramach realizacji szkolnego programu doradztwa zawodowego udali się do gabinetu fizjoterapii w Grzegorzewie. Celem wizyty było zapoznanie z zawodem fizjoterapeuty. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się w jakich sytuacjach korzystamy z jego pomocy, a także mieli możliwość wypróbowania kilku ćwiczeń.

fizjoterapia1fizjoterapia2fizjoterapia3fizjoterapia4


Wizyta w zakładzie fryzjersko-kosmetycznym


   W dniu 13 listopada 2019 roku uczniowie klasy 7, w ramach realizacji szkolnego programu doradztwa zawodowego, udali się do salonu fryzjersko-kosmetycznego w Grzegorzewie. Celem wizyty było zapoznanie się z zawodem: fryzjera i kosmetyczki. Panie z salonu opowiedziały o swojej pracy. Uczniowie mieli możliwość poznania pracy fryzjera i kosmetyczki. Uczniowie również zaznajomili się z akcesoriami i urządzeniami niezbędnymi w salonie fryzjersko-kosmetycznym.

salon fryzjerskisalon fryzjerski1


Adresy szkół:

https://www.lowkole.pl/

http://www.ekonomikkolo.pl/

http://www.zsrcku-koscielec.pl/

http://www.powiercie.eu/

https://www.zst-kolo.pl/