Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzegorzewie

Get Adobe Flash player

 


piernik

Świąteczne pierniczki

„Ojej cóż za zapach
cynamon goździki
coś mi się wydaje
że ktoś upiekł pierniki
(…)rumiane pachnące
pięknie przystrojone
zapewne na choince
będą zawieszone.”

   Zgodnie z przedświąteczną tradycją, dzieci z naszego przedszkola upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Najmłodsze przedszkolaki z zaangażowaniem mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej produktów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.

Zabawa była doskonała, a pierniczki pięknie wyglądały i pysznie smakowały.

 20191210 09491720191210 095350

20191210 095127 120191210 095529

20191210 10100720191211 102141

20191211 10220020191211 102824


swieta

Spotkanie Bożonarodzeniowe

„Szóstego grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.”

   Boże Narodzenie to magiczny czas. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera zadumy, refleksji i rodzinnych spotkań. Zgodnie z tradycją, w Przedszkolu Gminnym w Grzegorzewie, zorganizowano spotkanie bożonarodzeniowe z rodzicami, połączone z wizytą Świętego Mikołaja. Pogodny, a jednocześnie podniosły był program artystyczny w wykonaniu wszystkich grup wiekowych. Przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały, recytowały wiersze, śpiewały piosenki świąteczne oraz kolędy, dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń. Dzięki występom można było poczuć świąteczną atmosferę.
Po występie dzieci nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które rozlegały się z daleka. Świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się Święty Mikołaj. Oczekiwana cały rok wizyta minęła w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Podczas spotkania Koło Gospodyń z Ponętowa Dolnego zorganizowało kiermasz świąteczny, z którego dochód został przeznaczony na leczenie chorej Lenki – uczennicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzewie.

1b54a337026b4622801978b3a9060b8f sf3826e9c02d64bd59537a760a2e84209 sfa70af0f34794d1fa51c7aed441b389c s

zapraszamy do galerii - kliknij


Mikołajkowe prezenty

Upominki zakupione przez Radę Rodziców dla każdej grupy przedszkolnej.
mikolaj (1) mikolaj (3)mikolaj (2)

czako gornika p

„Barbórka” w przedszkolu

„Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników.
Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka.
Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony.
Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym.”

   Święto Górnika – „Barbórka” obchodzona na cześć św. Barbary patronki górników 4 XII, to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Ten ważny dla każdego górnika dzień, uroczyście świętowaliśmy w przedszkolu goszcząc emerytowanego górnika Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, gdzie pracował przez wiele lat. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Górnik przybył do nas w odświętnym stroju, dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni, co było dla najmłodszych dużą atrakcją spotkania. Pan górnik wyjaśnił dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie oglądały górniczy mundur oraz z zaciekawieniem wysłuchały opowieści naszego gościa, mogły również przymierzyć elementy górniczego stroju. Spotkanie zakończyły podziękowania dla gościa i wspólne pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy panu górnikowi za zaangażowanie i poświęcony czas.

barborka (1)

barborka (2)

barborka (3)


 mikolaj22

Świąteczna zbiórka


Wsparcie akcji dla dzieci ze Szpitala Onkologicznego w Poznaniu.

zbiorka (1)

zbiorka (2)


andrzejki

Zabawa andrzejkowa


„Zebrała się nasza gromada,
Gdy już wieczór zapada.
Chętna do zabawy w andrzejkową noc,
Bo dziś wróżb i magii moc.”


   Koniec listopada to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, szukania odpowiedzi na pytanie, co przyniesie nam przyszłość. Zwyczaj wróżenia w andrzejkowy wieczór jest znany od bardzo dawna. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, przy muzyce i wróżbach, która dostarcza wiele wrażeń i emocji. Nasze przedszkolaki przeniosły się do magicznego świata wróżb i czarów. Dzieci sprawdzały „co je czeka w bliskiej przyszłości” oraz „jaki będą wykonywały zawód”. Przyszłość nam pokaże czy wróżby się spełnią. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom dużo radości i były okazją do poznania andrzejkowych tradycji. Wszystkie wróżby przeplatane były radosnymi tańcami oraz słodkim poczęstunkiem.

d31e4582a5c6414c9aae488aa46f041c sddd2061989a745c5b81a977af4d18930 sdf344c214af84649a949c4e62502bdc8 s

zapraszamy do galerii - kliknij


pluszowy

Święto Pluszowego Misia


„Dziś Dzień Pluszowego Misia,
Podziękować zatem czas
Podobnemu do pączusia,
Co pocieszy zawsze nas.”


   25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W przedszkolu święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie - tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały smakołyku każdego misia - słodkiego miodu. Każdy przedszkolak za aktywny udział otrzymał medal Przyjaciela Pluszowego Misia oraz słodki misiowy poczęstunek.

mis (1) mis (2)

mis (3)mis (4)

mis (5)mis (6)


source

Pokaz mażoretek w przedszkolu


   W minionym tygodniu przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w pokazie tańca mażoretkowego, który odbył się na terenie naszego przedszkola. Grupa mażoretek regularnie występuje podczas różnorodnych uroczystości gminnych i lokalnych. W swoim dorobku zespół posiada układy choreograficzne wykonywane całą grupą, solo i w duetach. Mażoretki wykonały układy choreograficzne do nowoczesnych stylów muzycznych. Nasi goście zaprezentowali bardzo ciekawy układ taneczny, który wywołał podziw na twarzach dzieci. Nie zabrakło również zajęć praktycznych. Przedszkolacy mieli okazję nauczyć się podstawowych kroków, które później chętnie prezentowały. Pokaz był przyjemnością, a taniec pochłonął przedszkolaków do reszty. Serdecznie dziękujemy.

11aacca2cb5443deb46eadac7472254d s88e0732bdfe64c999d3ac607503599d9 s9943c56d078246c89a91028ed93920ad s

zapraszamy do galerii - kliknij


 zyczliwy

Dzień Życzliwości i Pozdrowień


„Małe radości
i drobne gesty życzliwości,
są najpiękniejszymi iskierkami
naszej codzienności...”


   21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, również w naszym przedszkolu został zorganizowany dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Celem przeprowadzonych zajęć i zabaw było zachęcenie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych. W tym dniu dzieci zastanawiały się, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak ją okazywać bliskim, kolegom, starszym osobom na co dzień. Miło spędzony dzień pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, którzy zapamiętają, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy wraca do nas.

zyczliwy (1)

zyczliwy (2)

zyczliwy (3)


 prawa

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka


„Niech się wreszcie każdy dowie
I rozpowie w świecie całym,
Że dziecko to także człowiek,
Tyle, że jeszcze mały.
Dlatego ludzie uczeni,
Którym za to należą się brawa,
Chcąc wielu dzieci los odmienić,
Spisali dla was mądre prawa.”


   20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Światowy Dzień Praw Dziecka przypomina o konieczności respektowania ich praw do życia i rozwoju, swojej tożsamości, wolności, godności i nietykalności osobistej. W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość, podczas której dzieci wysłuchały wiersza Janusza Korczaka pt. „Prawa dziecka”, a następnie wybrały się w podróż do Krainy Praw Dziecka. Podsumowaniem wiedzy na temat praw dziecka była prezentacja multimedialna. W tym dniu nie zapomnieliśmy o kolorze niebieskim, który symbolizuje solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Dlatego wszyscy przedszkolacy oraz pracownicy przedszkola byli ubrani na niebiesko. Pan dyrektor Józef Sochacki złożył serdeczne życzenia wszystkim naszym przedszkolakom z okazji ich święta, wręczając każdemu słodki upominek.

prawa (1)prawa (2)

prawa (3) prawa (5) 

prawa (4)


Mobilny Symulator Zagrozen Pozarowych

Zapobiegajmy pożarom


„Ciągle słychać ich w oddali, gdy wypadek, gdy się pali
I nie myśląc o tym wcale, pędzą szybko na sygnale,
By ratować ludzkie życie, walcząc też o swe przeżycie.
To Strażacy, każdy powie, że to są bohaterowie!”


   W dniu 19 listopada przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole zaprezentowali przedszkolakom pokaz z wykorzystaniem mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego. Jest to inteligentny model domku jednorodzinnego, w którym komputery i urządzenia elektroniczne kontrolują każdy jego element. Najważniejszą funkcją symulatora jest dynamiczna prezentacja zagrożeń pożarowych i innych niebezpiecznych zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce w domu jednorodzinnym. Sterowane przez komputery efekty świetlne, dźwiękowe oraz wydobywający się dym realnie oddają grozę sytuacji, pobudzając wyobraźnię najmłodszych widzów.

a29f461c063649b3972b3d49db5584ef sb2c974f01c054a97a0492cf872651b86 sb725cc45cd0c4b839eebb23d9c82e26e s

zapraszamy do galerii - kliknij


 

Czarodziej

„Czarodziejskie igraszki”


   Dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola miały okazję wziąć udział w przedstawieniu teatralno-iluzjonistycznym pt. „Przygody Piotrusia Zapominalskiego”, w wykonaniu Studio Magic - ART z Łodzi. Dzieci były zachwycone sztuczkami magicznymi pokazywanymi przez aktora Macieja Dudę. Wszyscy chętnie brali udział w pokazie magii, dzieci wypowiadały zaklęcia i z pomocą czarodziejskich przyborów wykonywały przeróżne magiczne sztuczki. Przedszkolaki miały okazję także uczestniczyć w krótkim spektaklu opowiadającym o zapominalskim chłopcu. Spotkanie bardzo podobało się dzieciom, które w wyraz wdzięczności podziękowały aktorom gromkimi brawami.

1fe763d19a2f4346a4c9345cf66a063a s34173327585e45038b29ce0f151e8386 sf3d61ce0143c431ba07e699ada1cdeda s

zapraszamy do galerii - kliknij


 parasol

„Wesołe parasole”


„Żółtą drogą, zielonym polem
szedł raz człowiek pod parasolem
i uśmiechał się mimo słoty,
bo parasol był cały złoty,
coś mu śpiewał, bzykał jak mucha,
śmieszne bajki plótł mu do ucha...”


   W miesiącu październiku w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pt. „Wesołe parasole”. W konkursie wzięło udział 11-ścioro dzieci w wieku 3-5 lat. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone. Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni dzieci, inspirowanie do twórczości plastycznej oraz rozwijanie inwencji twórczej dzieci. Dziękujemy za zaangażowanie, chęci, pomysły i wkład pracy. Wszystkie prace wyeksponowano na wystawce pokonkursowej.

parasol (2) parasol (2)
parasol (1)

Przedszkolaki pamiętają o 11 listopada

„Wszystko dookoła: dom i przedszkole,
fabryczne dymy, żelazna kolej ...
Kwiaty przy oknie, klon koło bramy,
słoneczny uśmiech kochanej mamy ...
I las, co cieniem dzieci zaprasza -
wszystko to Polska,
Ojczyzna nasza!”

Obchody Upamiętnienia 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

11 11

 znicz
Przedszkolaki pamiętają…

„Dla tych
Którzy odeszli
W nieznany świat,
Płomień na wietrze
Kołysze wiatr.”

   W nawiązaniu do zbliżającego się Święta Zmarłych dzieci z naszego przedszkola udały się na cmentarz, aby odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza. Celem było oddanie hołdu poległym żołnierzom pochowanym w zbiorowej mogile, a także zapalenie zniczy, modlitwa i chwila zadumy.
memo (1)
memo (2)
memo (5)

m4m4m4
 
Urodziny marchewki
 
„Na marchewki urodziny
wszystkie zeszły się jarzyny,
a marchewka gości wita
i o zdrowie pyta.”

   W naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe urodziny - swoje święto obchodziła marchewka. Święto to połączone było z zajęciami otwartymi dla chętnych rodziców, dzięki czemu mogli oni zapoznać się z metodami i formami pracy w przedszkolu. W tym dniu w ubiorach dzieci dominował kolor pomarańczowy. Dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy i zatańczyły do piosenki „Urodziny Marchewki”, brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych i plastycznych. Celem tego dnia było promowanie spożywania warzyw. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważną rolę dla zdrowia i dobrego samopoczucia odgrywają warzywa. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach dzieci chrupały marchewki i częstowały się sokiem marchewkowym. Ten dzień był wyjątkowy, dostarczył wszystkim dużej dawki witamin i zabawy.
20191023 09422620191023 09423220191023 09425820191023 094638 
20191023 09512920191023 095235
20191023 095823(0)20191023 101021 120191023 102145
20191023 10263920191023 104440received 2304376929673705

 ekologia
„Odkrywamy świat przyrody.”

   Budzenie zaciekawienia wśród dzieci otaczającym światem jest pierwszym krokiem do budowania więzi emocjonalnej z przyrodą, a przybliżanie prawidłowych zachowań pozwala na kształtowanie postawy szacunku dla środowiska i wrażliwości ekologicznej od najmłodszych lat. Nowa ścieżka dydaktyczno - ekologiczna na terenie naszej gminy jest idealnym miejscem do realizacji zajęć edukacyjno – przyrodniczych.

przyroda (1)przyroda (2)
przyroda (3)przyroda (4)

jip
 Spektakl teatralny dla dzieci „Jacek i Placek”
w wykonaniu Teatru Krak-Art z Krakowa.

   Dnia 18.10.2019 r. nasze przedszkole odwiedził teatr Krak-Art z Krakowa z przedstawieniem „Jacek i Placek”. Wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w bardzo zabawny sposób do świata marzeń i przygód. Interaktywna, pełna humoru i zabawy bajka, w przystępny sposób uczy, jak cienka jest granica między dobrem i złem. Mali widzowie zostali zaangażowani do wspólnego śpiewania i tańca. Dzieci wspaniale się bawiły i chętnie uczestniczyły w przedstawieniu. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami.
j p (3)j p (1)j p (2)
j p (4)j p (5)j p (6)
j p (7)j p (8)j p (9)

 jesien
Jesienny spacer

„Idzie lasem Pani Jesień,
jarzębinę w koszu niesie.
Daj korali nam troszeczkę,
nawleczemy na niteczkę…”

   Październikowa, piękna pogoda zachęciła przedszkolaki do spaceru. Dzieci podziwiały okolice w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew po owocach i liściach, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody.
 
20191015 09555620191015 103321
20191015 10335420191015 103430
20191015 104241 20191015 10350220191015 104728
20191015 11123020191015 111231
20191015 111304(1)

sprzatenie 
Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata
„Już przedszkolak wie, że świat sprząta się…”

   Tradycyjnie co roku włączamy się do akcji „Sprzątania Świata”, by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. W przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały najmłodszych do działań dbania o nasze środowisko. Dzieci wyposażone w rękawiczki i worki, chętnie sprzątały teren wokół przedszkola. Zdobyte w ten sposób doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.
 
20191009 114029          20191009 114032
20191009 11442220191009 11442820191009 114558(0)20191009 114602
20191009 114802 20191009 115229 20191009 114806

warzywa
Na straganie

   „Na straganie w dzień targowy takie toczą się rozmowy…” każdy zna ten wiersz Jana Brzechwy, poznały go również przedszkolaki. W naszym przedszkolu odbył się teatrzyk dla wszystkich dzieci, którymi bohaterami były warzywa z wiersza „Na straganie”. Następnie dzieci wykonały prace plastyczną tworząc swoje ulubione warzywa. Wszystkie przedszkolaki świetnie bawiły się podczas przedstawienia, poszerzając wiedzę na temat znajomości warzyw oraz ich korzystnego wpływu na nasze zdrowie.
79ae8522d7904bb298aa712b0afe69f2 s086636e01d554862aa9edd88df1fe000 sdaf281e7f62f49f7874d08457e4534ab s

chlopak

Dzień Chłopca w przedszkolu

„W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopca każdego,
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!”

   W naszym przedszkolu 30 września był dniem pełnym wrażeń, radości i doskonałej zabawy dla wszystkich przedszkolaków, a w szczególności dla wszystkich chłopców, ponieważ tego dnia obchodziliśmy Dzień Chłopca. Cały dzień upłynął dzieciom na tańcach, śpiewie i zabawach. Wszystkie dzieci otrzymały upominki zakupione przez Radę Rodziców. Nie zabrakło też w tym dniu słodkiego poczęstunku. Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.

20190930 09574120190930 100000

20190930 10003320190930 100034

20190930 10004020190930 100043

20190930 10054320190930 101241


dzien przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.”

   Przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od wspólnie wykonanego hymnu przedszkolaka „Jestem sobie przedszkolaczek”. Wspólne gry, zabawy i konkursy dostarczyły mnóstwo emocji i uśmiechu. Radość, śmiech i głośny śpiew świadczyły o wspaniałej zabawie. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania każdy przedszkolak otrzymał Medal Wzorowego Przedszkolaka, aby upamiętniał te wspaniałe, pełne wrażeń chwile. Miłym akcentem uroczystości był słodki poczęstunek. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci.

dz przedsz (2)dz przedsz (3)dz przedsz (4)
dz przedsz (6)dz przedsz (7)
dz przedsz (9)dz przedsz (11)

 bezp2
Bezpieczny przedszkolak

   We wrześniu w przedszkolu rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Na pobliskim skrzyżowaniu dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe, uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. Ponadto wykonały mnóstwo różnorodnych prac plastycznych związanych z zasadami ruchu drogowego, utrwalając elementarne zasady prawidłowego zachowania się na drodze.
 
bezp przedsz (1)bezp przedsz (2)
bezp przedsz (3)bezp przedsz (4)
bezp przedsz (5)bezp przedsz (6)

bezpieczna

„Bądź bezpieczny” - wizyta policjantów w przedszkolu

„Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą , kiedy trzeba komuś pomóc.”

   W dniu 18.09.2019 r. do naszego przedszkola przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Policjanci rozmawiali z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, wyjaśniali w których miejscach można przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Podczas wizyty policjanci mówili o bezpieczeństwie dzieci w domu i stosowaniu ograniczonego zaufania w kontaktach z obcą osobą. Największym zainteresowaniem cieszyła się wśród przedszkolaków prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania wykonali pamiątkowe zdjęcie.

ddbeadc857c64150abf5af5acd16bf3c sff8f54db0d0445f28feddca99f1dd1ab sffe5fcb64e0b4f7e80a3061779dd6f92 s

zapraszamy do galerii - kliknij


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Poniedziałek 2 września 2019 r.

Przedszkole Gminne godz. 830

Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi - godz. 900