
Życzymy wszystkim wspaniałego wypoczynku
i miło spędzonych chwil na wakacyjnych szlakach.
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023 / 2024
zapraszamy do galerii - kliknij
Akademia Lubella to program edukacyjny skierowany do klas VI-VIII szkół podstawowych. Celem programu jest edukacja młodzieży na temat potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Akademia Lubella uczy nie tylko komponowania zróżnicowanych, wartościowych posiłków, ale również prawidłowych zachowań związanych z niemarnowaniem jedzenia i doceniania samodzielnego przygotowywania posiłków, a także wartości płynących ze wspólnego spożywania posiłków. Nasza szkoła pod kierunkiem nauczyciela biologii Weronik Antkiewicz-Kowalskiej brała udział w całorocznym projekcie. Końcowym efektem projektu jest fakt, że szkoła zdobyła certyfikat.
DZIEŃ RODZINY
Dzień Ziemi i Dzień Lasu w Kiejszch
W dniu 7 czerwca 2024 nasi uczniowie wzięli udział w obchodach Dnia Ziemi i Dnia Lasu w Kiejszch. Było mnóstwo atrakcji w tym gra terenowa Zagadki Lasu, quizy i zabawy a przede wszystkim ogloszenie wyników Olimpiady Ekologicznej. Nasi uczniowie bardzo aktywnie brali udział we wszystkich konkurencjach.
„Mama i Tata to najpiękniejsze słowa świata…”
Dzień Matki i Dzień Ojca są wyjątkowymi świętami, jednymi z najpiękniejszych w roku, pełnymi serdecznych życzeń i pachnących kwiatów. To dni będące wyrazem miłości i szacunku dla Rodziców, dlatego pod koniec maja i na początku czerwca uczniowie klas I – III zapragnęli wyrazić miłość i wdzięczność swoim Rodzicom. Dzieci w swoich klasach wraz z wychowawczyniami przygotowały uroczystości, złożyły Rodzicom życzenia, zaprezentowały swoje umiejętności oraz wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Repertuar taneczny oraz wokalny był różnorodny, aż łzy szczęścia kręciły się w oczach…
zapraszamy do galerii - kliknij
Wycieczka do OSP
W czwartek 9 maja uczniowie klas 0-3 wraz z wychowawczyniami wybrały się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzegorzewie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wóz strażacki i sprzęt pożarniczy. Była to świetna okazja, aby poznać i docenić pracę strażaków oraz zrozumieć ich różnorodne obowiązki i działania na rzecz społeczności. Wszystkim Druhnom i Druhom życzymy bezpiecznych powrotów z akcji, niewyczerpanej siły i mnóstwa wytrwałości.
zapraszamy do galerii - kliknij
Uczniowie, dzieci z oddziału zerówkowego oraz przedszkola przyszli do szkoły w innym stroju niż zawsze. Na korytarzu zrobiło się bardzo kolorowo… Moda piżamowa była bardzo różnorodna. Tym akcentem łączyliśmy się z chorymi dziećmi, które spędzają na oddziałach tygodnie, a nawet miesiące. Tego wybranego dnia odbyła się akcja charytatywna mająca na celu zbiórkę gier dla dzieci z oddziału onkologicznego. Dzięki współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu dary dotrą na wskazane miejsce.
Nasza społeczność pokazała wielkość swoich serc. Takiej zbiórki się nie spodziewaliśmy!!! Empatia oraz wsparcie okazały się hasłami przewodnimi akcji.
BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃOM - DZIECIOM, RODZICOM, NAUCZYCIELOM!
Dziękujemy również szkołom, które przyłączyły się do działań. Jest to Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Barłogach oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bylicach – Kolonii.
zapraszamy do galerii - kliknij
zapraszamy do galerii - kliknij
Wycieczka do Torunia
W poniedziałek, 29.04.24 r. uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Dzieci zwiedzały miasto, począwszy od Rynku Nowomiejskiego poprzez Stare Miasto podążając w kierunku Domu Kopernika. Po czym z wielkim zaciekawieniem obejrzały spektakl w Planetarium.
W dalszej części dzieci aktywnie uczestniczyły w krótkich scenkach w Domu Legend Toruńskich, gdzie mogły poczuć się prawdziwymi aktorami. Wycieczkę uwieńczyły zajęcia praktyczne w Żywym Muzeum Piernika, gdzie formowały swoje ciasteczka i cierpliwie oczekiwały na ich upieczenie. Po odpowiednim czasie pamiątkowe pierniczki trafiły do właścicieli. W drodze powrotnej uczestnicy dzielili się swoimi wrażeniami i wiedzą zdobytą podczas tej wycieczki. Dzieci wróciły do miejsca zamieszkania zmęczone ale zarazem bardzo zadowolone.
zapraszamy do galerii - kliknij
26 kwietnia 2024 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłodawie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
W turnieju brała udział drużyna z naszej szkoły w składzie: Wojciech Frydrych, Patryk Korasadowicz i Franciszek Kubsik.
Uczestnicy turnieju zmagali się z testami wiedzy z przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz musieli wykazać się praktyczną jazdą po rowerowym torze przeszkód oraz miasteczku ruchu drogowego. W tych dwóch ostatnich konkurencjach Wojtek, Patryk i Franek byli bezbłędni.
Ostatecznie uplasowali się na 2 miejscu.
Gratulujemy.
Powiatowa Olimpiada Ekologiczna w Kole
W dniu 26.04.2024 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowej Olimpiadzie Ekologicznej w Kole. Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych, dla klas od 1 do 4, oraz dla klas 5 do 8. Teraz czekamy na wyniki. Po trudnych zmaganiach zagadnień ekologicznych, potyczek nasi uczniowie mogli sprawdzić swoje strzeleckie umiejętności w wirtualnej strzelnicy w ZST w Kole.
Lapbookowa nauka - Ciekawa biologia
W dniu 25 kwietnia 2024 uczniowie klasy 5a brali udział w lekcji biologii na której kolejny raz prowadzona była innowacja pedagogiczna Lapbookowa nauka Ciekawa biologia. Tematyka dzisiejszych zajęć dotyczyła roślin nagonasiennych. Uczniowie poznali charakterystyka tych roślin, zapoznali się z żywymi okazami, sposobem rozmnażania a w ramach utrwalania wiadomości przygotowywali lapboki o najważniejszych informacjach dotyczący omawianych roślin. Efekty i dzieła uczniów są bardzo atrakcyjne.
Przedstawienie Kopciuszek
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy uczestniczyli w przygodzie Kopciuszka! Przez trzy dni klasa 2b miała ogromną przyjemność gościć swoje ukochane Rodziny, panie Seniorki z klubu Seniora+ oraz dzieci z przedszkola, zerówki i uczniów klas 1-3. Atmosfera była niesamowita, pełna uśmiechów, radości i wzruszeń. Małe i duże serca biły z emocji, gdy Kopciuszek wyruszał w swoją magiczną podróż. Wspólnie spędzony czas dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.
zapraszamy do galerii - kliknij
KONKURS RECYTATORSKI
12 kwietnia w MGOK i BP w Dąbiu, uczennice naszej szkoły wzięły udział w Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa...”
Dziewczynki pięknie zaprezentowały swoje aktorskie umiejętności i mimo, iż nie przeszły do dalszych eliminacji wróciły szczęśliwe i zadowolone do szkoły.
Przekazanie karmy dla Schroniska Krzykosiaki i bezdomnych kotków
Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzewie przekazali karmę dla Schroniska Krzykosiaki i bezdomnych kotków. Tuż przed świętami zakończyła się akcja zbiórki karmy dla kotów i psów. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz pokazali moc swoich wielkich serc. Zakończona zbiórka karmy dla kotów i psów wspomogła akcje charytatywną organizowaną dla bezdomnych kotów, produkty zostały przekazane na ręce Pani Marty Drętkiewicz opiekującej się kociętami oraz dla Fundacji Krzykosiaki Psy w Potrzebie na ręce Pana Zbyszka Kowalewskiego.
Dzień kolorowej skarpetki - Światowy Dzień Zespołu Downa
21 marca to dzień jedności z osobami z zespołem downa. Różni nas tylko 1 dodatkowy chromosom, nic innego. Dlatego też, tego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego "0" na znak jedności założyły 2 różne skarpetki „nie do pary”. Dowiedziały się co to jest za schorzenie i wykonały pracę plastyczną „kolorowe skarpetki”.
Przyszła do nas pani wiosna, cała w sukni z kwiatów.
Uśmiechnięta i radosna, wśród lecących ptaków.
Powróciły z nią bociany, z dalekiej Afryki.
Żaby w stawie się zbudziły, misie i jeżyki.
Tego dnia świętowaliśmy także Pierwszy Dzień wiosny. Dzieci przemaszerowały ulicami z kwiatkami w rączkach i śpiewały piosenki o wiośnie. Mamy nadzieję, że wiosna zagości u nas już na dobre.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Puk, puk, puk ...w okienko!
- Wyjdźcie dzieci prędko.
Idzie już wiosenka i słoneczko świeci.
Z baziami gałązkę w ręku ma wierzbową.
I za pasem wiązkę przylaszczek liliowych.
21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu. W radosnym nastroju społeczność szkolna z Dyrekcją wyruszyła w kolorowym korowodzie z Marzanną na spacer ulicami Grzegorzewa, by pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Dzieci niosły ze sobą przygotowane różnobarwne kwiatki, balony, transparent, a całemu wydarzeniu towarzyszyły radosne śpiewy młodszych klas. Punktem kulminacyjnym wiosennego święta było spalenie Marzanny, które odbyło się na placu przy OSP.
Marzanna, zimowa panna,
w słomianej sukience rozpostarła ręce.
W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.
z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.
Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą
i porą radosną zawitaj nam wiosno!
Ach, motylki już fruwają, dni wiosenne przybywają…
Ten dzień sprawił, że wśród naszej społeczności zagościł już wiosenny – radosny nastrój!
zapraszamy do galerii - kliknij
STYPENDIADA POLONISTYCZNA
W grudniu 2023 r. 21 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Konkursie czytelniczym „KREATOR” organizowanym w ramach STYPENDIADY POLONISTYCZNEJ.
Uczennica klasy 4a – Lena Świtaj osiągnęła najwyższy wynik, jako jedyna w kraju osiągnęła 100% poprawnych odpowiedzi, uzyskując tytuł Laureata.
Wysoki wynik osiągnął również Michał Łęgoszewski z klasy 5b, uzyskując wyróżnienie na szczeblu krajowym.
GRATULUJEMY LENCE i MICHAŁOWI.
Jesteśmy z Was dumni.
Podczas okolicznościowego apelu Dyrektor Szkoły Józef Sochacki wręczył laureatom dyplomy i medale od organizatora konkursu oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły.
Wszyscy uczestnicy konkursu odebrali dyplomy uczestnictwa. Koordynatorem konkursu na szczeblu szkoły była Pani Monika Borowska.
Warsztaty wielkanocne
W dniu 18.03.24 r. klasy pierwsze miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach wielkanocnych organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Grzegorzewie. Pani Agnieszka Malesza wprowadziła umysły i serca uczniów w nadchodzący, świąteczny nastrój. Podczas zajęć artystycznych dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością, w wyniku czego powstały śliczne pisanki, które staną się ozdobą w rodzinnych domach.
zapraszamy do galerii - kliknij
Geotermia i Muzeum Technik Ceramicznych w Kole
W dniu 15 marca 2024 uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły udali się na wycieczkę do nowo otwartej geotermii w Kole. Na miejscu oprowadzili nas specjaliści i przybliżyli zagadnienie pozyskiwania solanki geotermalnej o temperaturze ok 90 stopni Celsjusza. Uwagę uczniów przykuły nie tylko gigantyczne wymienniki ciepła ale także pokaźnych rozmiarów zbiornik azotu. Uczniowie poznali tajniki użytkowania wody geotermalnej jako źródła energii, a przy okazji zrealizowali kolejne zadanie z projektu Ekoszkoła 2024 w którym uczestniczy nasza szkoła. Kolejnym punktem naszego wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Technik Ceramicznych, a także Kolskiego Ratusza o których to miejscach opowiedział nam pan Dyrektor Muzeum Tomasz Nuszkiewicz. Serdeczne podziękowania za pomoc w transporcie uczniów Panu Dyrektorowi Józefowi Sochackiemu.
zapraszamy do galerii - kliknij
Układ nerwowy i hormonalny na lekcji biologii
W dniu 13.03.2024 r. na lekcji biologii uczniowie klas 7a i 7b podczas powtórzenia materiału do sprawdzianu realizowali projekt innowacji lapbooka z układu nerwowego i hormonalnego. Najdokładniej swoją pracę wykonała uczennica Ola, która zaprezentowała swojego lapbooka na forum klasy.
Dzień Kobiet
Oprócz klasowych uroczystości z okazji „Dnia Kobiet”, które odbyły się zgodnie z kalendarzem - 08.03.24 r., w dniu 11.03.24 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się wyjątkowy apel. Uczniowie z kl. 5-8 recytowali wiersze, śpiewali piosenki, grali na instrumentach. Młode pokolenie doceniając osobę płci pięknej zaprezentowało z odwagą swoje umiejętności. W ten sposób uczniowie złożyli płynące z serca życzenia. Ta miła niespodzianka, jaką był występy to nie tylko wyraz uznania i poszanowania dla kobiet, ale również inspiracja dla całej społeczności szkolnej.
Dziękujemy za bardzo miłe i ciepłe słowa w imieniu wszystkich kobiet…. tych małych, większych i dorosłych….
Ogólnopolski Konkurs Stypendiada Wczesnoszkolna
W dniach 7-15 grudnia 2023 r. Chętni uczniowie z kl. 1-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Stypendiada Wczesnoszkolna.
Dla klas pierwszych zaproponowany został konkurs plastyczny „Plastuś”, w zakresie którego dzieci mogły wybrać temat spośród następujących:
- pocztówka mikołajkowa,
- walentynka,
- zaproszenie urodzinowe,
- bilet do ZOO.
Z tej możliwości wśród naszych uczniów skorzystało 6 osób.
Klasy drugie i trzecie oprócz zakresu plastycznego mogły wykazać się z edukacji polonistycznej – były to konkursy:
- czytelniczy „Abecadło”, w którym udział wzięło 5 osób;
- ortograficzny „Ortografek”, w którym swoje możliwości testowały 3 osoby;
czy matematycznej – konkurs „Plusik”, z którym zmagało się 8 osób.
Z części plastycznej dla klas 2-3 skorzystało 13 osób.
Liczba uczestników z naszej szkoły we wszystkich kategoriach to 35 uczniów.
11.03.2024 r. podczas apelu szkolnego Dyrektor ZSP w Grzegorzewie - Józef Sochacki ogłosił wyniki, które wcześniej przesłano przez organizatora konkursu - Firmę Edukacyjną „Orzeł” do naszej placówki.
Sukcesy naszych uczestników przedstawiają się następująco:
KLASY 1
NADIA MICHALAK - laureatka I MIEJSCA konkursu plastycznego „PLASTUŚ”- pocztówka
ZUZANNA ZWOLIŃSKA – WYRÓŻNIENIE w konkursie plastycznym „PLASTUŚ”- pocztówka
KLASY 2-3
ANNA DANIELEWICZ – laureatka I MIEJSCA konkursu plastycznego „PLASTUŚ”- pocztówka
Laureaci – zdobywcy miejsc I – III w skali kraju (50 – 48 punktów) oraz finaliści – zdobywcy miejsc IV – IX w skali kraju – wyróżnienia, (47 – 42 punkty), otrzymali nagrody i piękne dyplomy, a pozostali uczniowie – dyplomy za udział w konkursie.
Laureatkom i finalistce gratulujemy!!!
Życzymy owocnego rozwoju talentów plastycznych oraz kolejnych sukcesów!!!
Wychowawczyniom dziękujemy za pomoc w przygotowaniach i wsparcie duchowe.
„Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.
Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek -
To jest od chłopców upominek”
Zbigniew Jeżyna
8 marca to wyjątkowy dzień, w którym mają swoje święto wszystkie kobiety na całym świecie. Tego też dnia świętowały także dzieci z oddziału „0”. Dzieci dowiedziały się o historii powstania „Dnia kobiet”.
Chłopcy zaśpiewali uroczyste „100 lat” swoim koleżankom, złożyli najserdeczniejsze życzenia i wręczyli upominki oraz kwiaty. Na koniec wszyscy zasiedli przy stolikach, aby skosztować słodkiego poczęstunku. Wszystkie kobietki dziękują chłopcom za piękne życzenia i wspaniały dzień.
Dzień Kobiet w klasach 1 - 3
Tkanki roślinne na lekcji biologii
W dniu 8 marca uczniowie klasy 5b na lekcji biologii brali udział w kolejnych zajęciach z zakresu mikroskopowania, zakresu innowacji pedagogicznej. Tym razem uczyliśmy się rozpoznawać tkanki roślinne na preparatach trwałych oraz określać ich funkcje.


„Dzień dinozaura”
27 lutego w oddziale przedszkolnym na zajęciach logopedycznych z wykorzystaniem ćwiczeń logorytmicznych, obchodzono „Dzień dinozaura”. Celem zajęć było nie tylko rozbudzenie ciekawości poznawczej, ale ćwiczenia aparatu artykulacyjnego i rozwijanie umiejętności koncentracji uwagi.
Dnia 9.02.2024 r. dzieci z oddziału zerowego obchodziły „Walentynki”. Dzieci wysłuchały legendy o św. Walentym - patronie „Dnia zakochanych”. Wspólnie rozmawialiśmy o uczuciach, które należy okazywać bliskim na co dzień, a nie tylko od święta. Dzieci narysowały serduszka dla swoich rodziców, a pod koniec zajęć zostały obdarowane lizakiem w kształcie serca. Dzień ten z pewnością można zaliczyć do bardzo udanego.
Bal karnawałowy dla dzieci z klas 1-3 to wydarzenie niezwykłe, często wyczekiwane przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było ósmego lutego w naszej szkole! Tego dnia już od samego rana pojawiały się w szkole kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Każda klasa w swojej sali spędziła czas na zabawach, pląsach, tańcach, gdzie wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Nie brakło również stołów zastawionych pysznymi przekąskami i oczywiście, pączkami!
Klasa 1a
zapraszamy do galerii - kliknij
Klasa 1b
zapraszamy do galerii - kliknij
Klasa 2a
zapraszamy do galerii - kliknij
Klasa 2b
zapraszamy do galerii - kliknij
Innowacja z wykorzystaniem mikroskopów
W klasach piątych uczniowie zmagali się z tematem tkanek roślinnych, innowacja z wykorzystaniem mikroskopów sprawia bardzo wiele radości każdemu obserwatorowi.
Karma dla psów i kotów
W ostatnich miesiącach uczniowie naszej szkoły zbierali karmę dla psów i kotów. Nadszedł czas podsumowania i podziękowania wszystkim uczestnikom zbiórki. Teraz musimy odwiedzin naszych milusińskich i obdarować darami.
„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,
Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”
W ostatnich dniach uczniowie klas pierwszych, drugiej i trzecich zaprosili swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowały program artystyczny. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.
Klasa 1a
Klasa 1b
Klasa 2a
Klasa 3a
Klasa 3b
Biała szkoła w Białym Dunajcu
W dniach od 22 do 26 stycznia 2024 r. nauczycielka wychowania fizycznego, zorganizowała za pośrednictwem biura podróży „ARKONA”, wyjazd na narty. Celem wyjazdu była nauka jazdy na nartach jak również doskonalenie swoich nowych umiejętności. Uczestnicy białej szkoły korzystali z 750m stoku z wyciągiem talerzykowym, który był ratrakowany i oświetlony. Młodzież była zmęczona, ale zarazem bardzo zadowolona ze swoich umiejętności zjazdowych, deklarując powtórzenie wyjazdu w przyszłym roku.
Na wesoło...
W piątek 12.01.24 r. uczniowie oraz przedszkolacy mieli okazję obejrzeć ciekawe przedstawienie cyrkowe. Ubrane w barwne stroje artystki prezentowały swoje umiejętności. Podczas występu nie mogło zabraknąć udziału widowni. Uczniowie ochoczo i z uśmiechem podejmowali wyzwania stawiane przez panie prezentujące pokaz. Widowisko dostarczyło wszystkim rozrywki, wywołało uśmiech na twarzach, można je określić jako dobrze wykorzystaną przerwą międzylekcyjną...
zapraszamy do galerii - kliknij
Warsztaty zdrowego odżywiania
Nasza szkoła uczestniczyła w warsztatach na temat zdrowego odżywiania. Zorganizowano 9 warsztatów dla klas 1-5. Podczas warsztatów każda klasa przygotowywała zdrowe smoothie z owoców, zakładała własne mini ogródki klasowe oraz aktywnie uczestniczyli w zajęciach podczas których omawiana była piramida żywieniowa, poznawanie witamin, podział posiłków na zdrowe i niezdrowe oraz wiele innych ćwiczeń związanych ze zdrowym odżywianiem. Warsztaty prowadziła absolwentka naszej szkoły Ola, z poradni dietetycznej „Za słodko za słono - Poradnia Dietetyczna”.
zapraszamy do galerii - kliknij
Warsztaty zdrowego odżywiania z dietetykiem na lekcji biologii.
W naszej szkole uczniowie brali udział w projekcie dotyczącym nawyków żywieniowych. Podczas zajęć prowadzonych przez dietetyka panią Aleksandrę Kołodziejczak dowiedziały się ile jest cukru w napojach oraz ja jęz zamienić na pyszne i zdrowe wersję. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się prace warsztatowe między innymi zakładanie klasowego ogródka oraz przygotowanie zdrowego napoju z owoców i warzyw. Jak zawsze najsmaczniejszą częścią zajęć była degustacja przygotowanych pyszności.

Jasełka szkolne
W świąteczny czas uczniów i pracowników naszej szkoły wprowadzili piątoklasiści i szóstoklasistki. Przepięknie zagrane kwestie aktorskie, muzyka i sceneria były okazją do przemyśleń nad istotą Świąt. Bo przecież Święta Bożego Narodzenia to tajemnica serca, której rozum pojąć nie może.
Pożegnanie z jesienią…
Dnia 12 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie plastycznego konkursu zatytułowanego „Jesienny listek”, skierowanego do uczniów klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Prace zbierane były do 30.11.2023r. Dostarczone prace okazały się niezwykle ciekawymi dziełami sztuki, wykonanymi bardzo różnorodną techniką oraz z różnych materiałów. Wśród pomysłowo dobranych i wykorzystanych materiałów znalazły się m.in.: elementy przyrody - liście, mech, rozdrobnione kasztany, artykuły spożywcze – nasiona, mielona papryka, cynamon, skórki owoców oraz kolorowe papiery, sypki brokat. Każda z prac zawierała swoje indywidualne elementy przez co stawała się szczególna. Konkurs rozstrzygnięty został na dwóch szczeblach: I - dla klas pierwszych, II - dla klas drugich i trzecich.
Oto wyłonieni laureaci konkursu:
I SZCZEBEL
KL. 1
Miejsce I
Liliana Antoszczyszyn
Miejsce II
Zofia Wodnicka
Miejsce III
Hanna Trzmielewska
WYRÓŻNIENIA
Zuzanna Zwolińska
Aleksandra Kropidłowska
II SZCZEBEL
Kl. 2-3
Miejsce I
Antonina Kapalska
Miejsce II
Miłosz Nita
Miejsce III
Adam Czajka
WYRÓŻNIENIA
Krzysztof Kwiatkowski
Bartosz Korasadowicz
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu, wyobraźni, kreatywności oraz dziękujemy za udział w konkursie.
Program zdrowych nawyków żywieniowych
W klasach 7 i 8 naszej szkoły realizujmy program zdrowych nawyków żywieniowych oraz nie marnowania jedzenia Akademia Lubella. Mówi się, że nasza młodzież odżywia się tylko bardzo złymi fast foodami, czasami tak jest, lecz nasi uczniowie postanowili pokazać jak wygląda w ich wykonaniu odpowiedzialne podejście do spożywanych posiłków. Przeanalizowaliśmy kolejny raz potrzeby żywieniowe człowieka i każdy wykonał własną wersję zdrowego i smacznego posiłku. Na szczególną uwagę zasługuje wersja popularnych tortilli w zdrowej owocowo warzywnej wersji, a także przeróżne sałatki począwszy od tych z tuńczykiem a kończąc na miksie owocowo-warzywnym. Na dzisiejszych zajęciach nie zabrakło jogurtu naturalnego z owocami, klasycznych Wesołych Kanapek, no i oczywiście produktów Lubelli, których autorami była męska grupa klasy siódmej. Uczniowie pokazali, że zdrowo i smacznie potrafią przygotować posiłek i nie jest to ociekający tłuszczem fast food. Potrawy były pyszne, a uczniowie dumni ze swojej pracy. Koordynatorem szkolnym programu jest Weronika Antkiewicz-Kowalska.
zapraszamy do galerii - kliknij
Spotkanie z górnikiem
Dnia 7 grudnia 2023 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z gościem specjalnym, górnikiem - Piotrem Budzińskim. Pan Budziński podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w kopalni. Spotkanie było niezwykle pouczające dla uczniów, którzy mieli okazję zadać wiele ciekawych pytań dotyczących tej trudnej i niebezpiecznej pracy.
Mikołajki w klasach 1 - 3
zapraszamy do galerii - kliknij
Spotkanie z Mikołajem
Dzieci z klas drugich i trzecich pojechały odwiedzić Świętego Mikołaja do wioski w miejscowości Bicz. Wzięły tam udział w warsztatach z Elfami, odwiedziły chatę Mikołaja - zobaczyły jak mieszka, pomieszczenie gdzie dociera poczta, napisały listy. Goście bardzo miło i aktywnie spędzili czas z samym Mikołajem. Spotkanie z tą ważną osobą to czas poświęcony na pieczenie pierniczków, wspólny taniec i śpiew w magicznej atmosferze pełnej niespodzianek!
Wyjazd sprawił dzieciom wiele radości, uśmiech gościł na twarzach wszystkich. Miejmy nadzieję, że promyk szczęścia, którym obdarował nas Mikołaj pozostanie z nami na zawsze.
zapraszamy do galerii - kliknij
Andrzejki
Jak co roku, 30 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego „0” obchodziły Andrzejki i przeniosły się w magiczny świat magii i wróżb. Dzieci miały okazję poznać imię przyszłego męża lub przyszłej żony, poznać jaki będzie ich zawód w przyszłości itp. Odczytywaliśmy powstałe kształty figurek woskowych, które powstały podczas lania wosku. Po wróżbach nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku i zabawy przy muzyce. Dzień ten był bardzo udany dla nas wszystkich.
SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ
29 listopada mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole pielęgniarkę Małgorzatę Grzelak. Podczas spotkania dzieliła się ona swoim doświadczeniem z udzielania pierwszej pomocy, a uczniowie mieli okazję praktykować podstawowe techniki. To inspirujące doświadczenie poszerzyło naszą wiedzę i zainspirowało do rozwijania umiejętności z zakresu opieki zdrowotnej.
„Miś pluszowy, miś kudłaty.
Biały, czarny lub łaciaty.
Wszystkie misie my kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.”
24 listopada świętowaliśmyw oddziale przedszkolnym „0” Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły ze sobą ulubione, puchate przytulanki. Dowiedziały się, jaka była historia związana z powstaniem zabawki-misia. Brały udział w misiowych quizach i zagadkach. Każde z dzieci narysowało swojego ulubieńca. Dzieci z wielką przyjemnością skosztowały także przysmaku misia – miodku, który bardzo wszystkim smakował. Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci.
Życzliwość nie tylko od święta! 🥰
Takie hasło przyświecało nam w naszej szkole w dniu 21 listopada, gdyż obchodziliśmy „Dzień życzliwości i pozdrowień”, połączony z tolerancją oraz rocznicą ustanowienia Konwencji o prawach dziecka. W trakcie krótkiego apelu, nie zabrakło treści promujących empatię, szacunek, dobre relacje międzyludzkie, akceptację i uznanie różnorodności kultur na świecie.
Apel był doskonałą okazją, aby zatrzymać się na chwilę i zastanowić, jak możemy wprowadzać więcej życzliwości i pozytywnego nastawienia do naszego codziennego życia. Nasi uczniowie poza uśmiechem, miłym słowem, uściskiem, podaniem ręki, wręczali sobie również miłe upominki. W klasach odbyły się zajęcia przeprowadzane przez wychowawców oraz pedagoga szkolnego. Drzwi do klas szkolnych, ozdobione zostały pozdrowieniami w różnych językach.
W tym szczególnym dniu, jednocząc się z innymi dziećmi, wypuszczone zostały do nieba balony w kolorze niebieskim, czyli kolorze UNICEF. Tak spędzony czas, wpływa między innymi pozytywnie na rozwój oraz na kształtowanie otwartości względem drugiego człowieka, uczy empatii. Apel przygotowany został przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panem Andrzejem Sikorskim oraz Panią pedagog Magdaleną Pospieszyńską.
Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 📸🙂
Kochamy nasze misie…
W naszej szkole 21 listopada odbył się konkurs recytatorski „Kochamy nasze misie” zorganizowany dla klas O-3. Celem konkursu było rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień. Rywalizowało ze sobą 13 osób. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali pięknie wybrane wiersze, a zwycięzcami konkursu zostały następujące osoby:
Anastazja Kujawa - 1 miejsce
Maria Przybyłek - 2 miejsce
Oskar Sędziak - 3 miejsce
Helena Marciniak - wyróżnienie
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.
Wielka Fabryka Elfów
Klasy drugie 17 listopada z wielkim entuzjazmem wyruszyły na niezwykłą wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów, do Poznania. Dzieci miały okazję z bliska obserwować pracę Elfów nad prezentami dla młodszych i starszych. Niespodziewanie, w trakcie zwiedzania, stały się uczestnikami niezwykłej przygody, pomagając Elfowi Kompozytorowi w poszukiwaniach rozrzuconych nutek, aby uratować świąteczną melodię. Czy ta magiczna wycieczka połączyła się z odnalezieniem wszystkich nut i stworzeniem wyjątkowej świątecznej harmonii? Wszystko wskazuje na to, że klasa druga zapisała się na stałe w historii Wielkiej Fabryki Elfów.
Obserwacje mikroskopowe w klasach 7 - innowacja pedagogiczna.
Uczniowie klas 7a 7b biorą udział w innowacji pedagogicznej z wykorzystaniem mikroskopów. Na dzisiejszej lekcji uczyli się rozpoznawać elementy morfotyczne krwi w obrazach mikroskopowych.
DZIECI DZIECIOM
W tym roku również przyłączamy się do organizowanej akcji DZIECI DZIECIOM. Zbiórka obejmuje 2 Domy Dziecka w których łącznie jest 74 dzieci. Potrzeby ustalone z dyrekcjami obu placówek.
Zbieramy:
* pampersy, chusteczki nawilżające.
* balsamy, szampony, oliwki, kremy;
* baterie do zabawek;
* szczoteczki do zębów;
* body, śpioszki dla dzieci do 2 roku życia (nowe);
* kilka worków na buty dla przedszkolaków;
* kilka zeszytów w twardej oprawie na logopedie oraz kolorowych teczek z gumką;
* na organizację urodzin dla dzieci zestawy urodzinowe (czapeczki, balony, talerzyki) oraz popcorn do mikrofali
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w akcji, gdyż każdy może zostać Świętym Mikołajem. Produkty prosimy gromadzić w swoich klasach. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest Pani Monika Cybulska.
Innowacje i projekty edukacyjne
Uczniowie klas 5, 6, 7 oraz 8 na lekcjach biologii biorą udział w innowacjach i projektach. Na dzisiejszych zajęciach klasa piąta przygotowała lapbooki, które miały być syntezą materiału przed sprawdzianem z działu parzydełkowce, nicienie, płazińce i pierścienice. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawe rozwiązania i pomysłowe lapbooki, które zostały zaprezentowane na forum klasowym podczas zajęć podsumowujących cały dział. Każdy prezentował inną grupę zwierząt i szczegółowo omawiał jej przedstawicieli. Zajęcia odbyły się w radosnej atmosferze i były świetna powtórką materiału, pozwoliły one również wszystkim wykonać prawidłowo zadania w ćwiczeniu, gdyż podczas tych prezentacji klasa zapamiętała wiele ciekawostek o omawianych organizmach.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole.
W dniu 10 listopada 2023 r. o godz. 11.11 uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Gminnego w Grzegorzewie odśpiewali Hymn naszego kraju w ramach akcji „Szkoła do Hymnu”.
Następnie uczniowie szkoły przedstawili montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Droga do wolności”.
zapraszamy do galerii - kliknij
W dniu 11 listopada 2023 r. w 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj, o godz. 12.00 w Kościele Parafialnym w Grzegorzewie uczestniczyliśmy w uroczystościach organizowanych przez Gminę Grzegorzew. W trakcie mszy za Ojczyznę uczniowie ponownie zaprezentowali montaż „Droga do wolności”.
Delegacje Przedszkola i Szkoły złożyły wiązanki pod tablicą upamiętniającą poległych mieszkańców Grzegorzewa w walkach o niepodległość w latach 1918-1921.
zapraszamy do galerii - kliknij
Świętujmy Niepodległość przez akcję charytatywną
Zachęcamy do udziału w charytatywnym Dyktandzie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Udział w dyktandzie jest bezpłatny, natomiast cel niezwykle szczytny - organizator akcji, za każdego uczestnika dyktanda, przekaże 1 złotych do podopiecznych domu dziecka. Szczegółowe informacje znajdują się w poniższym linku:
Dzień Jeża w przedszkolu świetna okazja, by uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Wykorzystując książkę ,,Rok w lesie" Emilii Dziubak przenieśliśmy się w sam środek pięknego lasu, gdzie z ukrycia mogliśmy podglądać życie jego lokatorów przez cały rok! Głównymi bohaterami książki są zwierzęta. My obserwowaliśmy jeża. 😊😊😊
Dnia 6 listopada w ramach edukacji społecznej naszą szkołę (kl. 0-3) odwiedził pan policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kole, asp. Piotr Gajewski. Podczas spotkania rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwaliliśmy znajomość niektórych znaków drogowych. Następnie Pan Piotr wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przy pomocy krótkiego filmiku przypomniał najważniejszy numer alarmowy - 112, w którym pokazany był sposób na szybkie zapamiętanie cyfr, z których on się składa.
Dzieci w miłej atmosferze i z dużym zainteresowaniem słuchały rad, wskazówek zaproszonego gościa. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć prawdziwe policyjne kajdanki, pałkę, „odznakę”, a także podejmowały działania, np. zakładały kamizelkę odblaskową, poznając jej wartość dla życia ludzkiego. Policjant zwrócił uwagę dzieci również na kolor umundurowania, po czym przybliżył, na czym polega trudna praca policjanta.
To był dzień, który długo pozostanie w pamięci dzieci. Wiadomości, które przyswoiły podczas działań, będa wykorzystywane na co dzień. Serdecznie dziękujemy za bardzo wartościowe spotkanie.
zapraszamy do galerii - kliknij
Z okazji Dnia Dyni uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie na najśmieszniejszą dynię. Laureaci otrzymali nagrody a wszyscy uczestnicy dyplomy oraz słodki upominek.
Żywa lekcja historii z Bractwem Rycerskim KERIN pt. „Powstanie styczniowe”.
zapraszamy do galerii - kliknij
Ślubowanie klas pierwszych
30 października 2023 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Józef Sochacki dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Po zakończonej prezentacji uczniowie ze starszych klas potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty". Pani Wójt Bożena Dominiak złożyła pełnoprawnym już uczniom życzenia najlepszych ocen, wspaniałego samopoczucia w szkole, by każdy dzień przynosił radość i chęć do pracy. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Ostatni akcent uroczystości wypełnili przedstawiciele społeczności szkolnej - uczniowie klas II, którzy przekazali dobre słowa, porady, wskazówki oraz wręczyli drobne upominki swoim koleżankom i kolegom.
zapraszamy do galerii - kliknij
Dnia 30 października 2023 roku odbył się apel poświęcony patronowi szkoły Tadeuszowi Zawadzkiemu „Zośce” oraz 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.
Uczniowie przedstawili zarys historyczny na temat powstania styczniowego oraz czasów II wojny światowej i działalności Tadeusza Zawadzkiego. Poprzez recytację oraz tematyczne piosenki uczciliśmy pamięć bardzo ważnych osób związanych z naszą Ojczyzną i szkołą.
zapraszamy do galerii - kliknij
Nagrodzenie uczniów w konkursach:
- Wiedzy o powstaniu styczniowym
- plastycznym - powstanie styczniowe
- plastycznym - praca organiczna
zapraszamy do galerii - kliknij
Spotkanie z Jesienią
27 października 2023 r w naszej szkole uczniowie z klasy II b przygotowali i zaprezentowali przedstawienie zatytułowane Spotkanie z Jesienią dla uczniów z klas 0-3. Młodzi aktorzy drugiej klasy wykazali się profesjonalizmem, doskonale odgrywając swoje role. Zebrani widzowie mieli okazję podziwiać znakomitą grę aktorską swoich rówieśników.
💙„Niektórzy lubią poezję” 💙
Sejm i Senat RP co roku wybierają patronów z grona wybitnych Polaków. Obecny 2023 rok został ogłoszony między innymi rokiem Wisławy Szymborskiej – polskiej poetki, której 100 rocznica urodzin przypadała 2 lipca br.
Z tej właśnie okazji w Klubie Seniora 27 października odbyła się wspólna poetycka podróż śladami twórczości Wisławy Szymborskiej. Nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły na zaproszenie Seniorek zorganizowali spotkanie, prezentując wiersze poetki, przeplatane życiorysem, muzyką oraz filmem. Interpretacje utworów Wisławy Szymborskiej były nie tylko piękne, ale również bardzo poruszające. Pokazaliśmy, jak wiele mądrości i refleksji można znaleźć w słowach tej wielkiej polskiej poetki.
Najserdeczniejsze podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie.
Dzień Edukacji Narodowej
13 października Samorząd Uczniowski zorganizował niespodziankę dla grona pedagogicznego z okazji zbliżającego się święta. Z inicjatywy uczniów został zorganizowany apel. W części artystycznej uczniowie wyrazili swoje podziękowanie i złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony każdego dnia w kształcenie, wychowanie młodego pokolenia. Na zakończenie reprezentanci klas wręczyli kwiatki oraz słodkie upominki dyrekcji oraz nauczycielom. Taklie miłe akcent przynoszą nauczycielom satysfakcję z wykonywanego zawodu, za co są im niezmiernie wdzieczni.
Wycieczka do Torunia
W dniu 13 października uczniowie klas 2a, 2b, 3b wyruszyli na wycieczkę do urokliwego Torunia. Zwiedzaliśmy malowniczą Starówkę, gdzie przewodnik opowiedział nam o życiu Mikołaja Kopernika. Następnie odwiedziliśmy Starotoruńską Piernikarnię, tam sami próbowaliśmy swoich sił w tworzeniu słynnych pierników. Odwiedziliśmy również Planetarium, gdzie poznaliśmy tajemnice kosmosu. To miasto pełne historii i kultury z pewnością zainspirowało nas do dalszego poznawania świata.
Lekcja biologii w Dniu Nauczyciela
Jak wygląda lekcja biologii w dniu nauczyciela? To bardzo proste pytanie. Pani od biologii siada w ławce, natomiast uczniowie prowadzą zajęcia. Co dziś działo się na biologii i kto w przyszłości będzie uczył w naszej szkole, tego właśnie mogliśmy się dziś dowiedzieć. Nasi nowi młodzi nauczyciele mogli sprawdzić na własnej skórze, jak to jest być z drugiej strony biurka oraz to, z jakimi wyzwaniami zmaga się nauczyciel w klasie. Trzeba przyznać, że wszyscy nauczyciele z klas 7a, 7b oraz 8 świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i nawet Pani od biologii otrzymała plus za aktywność.
Obcowanie z kulturą...
12 października klasy pierwsze i drugie wybrały się do MDK-u w Kole na przedstawienie oparte na baśni H. Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Muzycznie wzbogacona inscenizacja w nowoczesnej scenografii przeniosła nas w niezapomnianą podróż. Godzina poświęcona na obcowanie z kulturą pozwoliła nam odebrać ponadczasowy przekaz wartości, gdzie każdy indywidualnie dostrzegł nieocenione znaczenie przyjaźni i miłości. Przeżycia towarzyszące aktorom udzieliły się dzieciom. Z wielkim przejęciem opowiadały o spektaklu na temat walki dobra ze złem. Uwieńczeniem wyjazdu okazały się prace plastyczne. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spektakle.
OGÓLNOPOLSKA AKCJA CZYTELNICZA „CZYTAMY Z SERCEM”
29 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania i Światowy Dzień Serca. Obydwa wydarzenia połączyła Ogólnopolska Akcja Czytelnicza “Czytamy z sercem”, do której po raz pierwszy dołączyła nasza szkoła. Głównym celem akcji jest promocja wśród uczniów literatury i czytelnictwa, a także poszerzenie ich wiedzy na temat serca – budowy organu, jego funkcjonowania, chorób i rozwijanie zdrowego stylu życia.
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA - konkurs
29 września w bibliotece odbył się konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”, który skierowany był do uczniów klas III. Uczestnicy czytali fragmenty książki pt.: „Moja krew ma moc” – Justyny Wodowskiej. Z książki tej uczniowie dowiedzieli się, jak istotną funkcję pełnią czerwone krwinki, jak ważne dla organizmu jest żelazo a jak bezwartościowe – śmieciowe jedzenie oraz jaką funkcję pełni serce.
.jpeg)
.jpeg)
BIEG SERC
4 października wystartował BIEG SERC. Uczennice i uczniowie z klasy: II a, III b, IV b, VI a, VII a oraz nauczyciele WF-u wzięli udział w biegu, pokazując, że ruch to zdrowie. Wyposażeni w uśmiechy i gorące serca promowali aktywny i zdrowy sposób na spędzanie czasu.
SERCE MISIA
Serce jako główny bohater kolejnych zajęć z udziałem uczniów oddziału „0” oraz wszystkich przedszkolaków. 3 i 5 października dzieci wysłuchały bajki w formie teatrzyku kamishibai pt. „Serce misia”. Dzieci dowiedziały się, gdzie leży serce oraz jak należy o nie dbać, by długo im służyło.
W bibliotece można było również obejrzeć wystawę ciekawych książek oraz gazetkę dotyczącą serca.
Z całego serca dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w akcji oraz nauczycielom za pomoc.
Dzień Chłopaka
Z tej właśnie okazji dzieci z zerówki otrzymały prezenty. Natomiast starsze dziewczynki z klas 1-3 przygotowały z pomocą rodziców małe niespodzianki w postaci drobnych prezentów dla chłopców. Płeć żeńska z klas 4-8 samodzielnie i kreatywnie zajęła się zorganizowaniem upominków dla kolegów, które bardzo miło ich zaskoczyły. Wychowankowie wszystkich klas wspólnie z nauczycielami podczas jednej godziny lekcyjnej miło spędzili czas podczas słodkich poczęstunków, niektórzy także podczas zabaw czy gier. Każda klasa na swój sposób przeżyła Dzień Chłopca. Ten dzień zapisał się w życiu nie tylko chłopców, ale i dziewczynek…
W dniu 29 września, dziewczęta wraz z wychowawczynią, przygotowały dwie niespodzianki dla swoich kolegów i uczniów. Pierwsza niespodzianka czekała na nich na hali sportowej pod postacią imiennych bidonów na wodę. Drugiej się kompletnie nie spodziewali i byli całkiem miło zaskoczeni zaproszeniem na ognisko. Pogoda dopisała jak i większość klasy.
Zośka - grać można wszędzie w domu, na podwórku, w szkole.
43. Międzynarodowy Bieg Warciański
W niedzielne przedpołudnie (23 września 2023r.) na Stadionie Miejskim MOSIR w Kole odbyły się biegi dziecięce i młodzieżowe im. Ryszarda Sowińskiego. Dystanse były dostosowane do wieku uczestników, każdy start odbywał się w dwóch kategoriach, samodzielnie dla chłopców i dziewczynek. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzewie również uczestniczyli w Biegu Warciańskim. Do mety docierali zmęczeni, ale zadowoleni. Pogoda dopisała. Gratulujemy wszystkim dzieciom, które reprezentowały NASZĄ SZKOŁĘ podczas Biegu Warciańskiego. Ponadto szczególnie chciałbym wyróżnić i pogratulować uczniom, którzy przybiegli w pierwszej dziesiątce.
A mianowicie byli to:
Filip Gadomski – 2 miejsce na dystansie 600m
Natalia Badyńska – 2 miejsce na dystansie 800m
Szymon Rogacki – 4 miejsce na dystansie 800m
Julia Bałdyga – 7 miejsce na dystansie 600m
Julia Kawka – 8 miejsce na dystansie 800m
„DOBRO POWRACA” - akcja charytatywna
W pierwszym miesiącu nauki społeczność szkolna z wielkim zapałem brała udział w akcji charytatywnej dla Pana Huberta Olczyka. Uczniowie z klas 4-8 pod opieką swoich wychowawców na przerwach międzylekcyjnych sprzedawali wyśmienite wypieki, wcześniej przygotowane wspólnie z rodzicami. Pyszności w mgnieniu oka znikały ze stoiska. Rodzice z chęcią włączyli się w akcję nie tylko poprzez przygotowanie ciast, ale również z wielką przyjemnością skusili się na skosztowanie deserowych przysmaków podczas szkolenia kierowanego do nich w dniu 21 września. W tym dniu przygotowaniem deserów zajęli się nauczyciele. Pomysł ze słodką kawiarenką okazał się idealną formą zaplanowaną między zebraniem a szkoleniem. Każdy dzień, w którym czekały na nas słodkości był wyjątkowy, w naszych sercach i głowach królowało hasło: „DOBRO POWRACA”. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w akcji.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzegorzewie przyłączył się, jak co roku, do akcji Sprzątania Świata.
W tym roku była to wspólna lekcja poszanowania środowiska znana pod hasłem „Sprzątanie Świata – Polska”. Jej celem było promowanie „nieśmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczniowie oraz przedszkolacy wyposażeni w jednorazowe rękawiczki z zapałem zbierali i segregowali wszelkie zebrane „zdobycze”. W promieniach wrześniowego słońca praca szła szybko i przyjemnie, a zebrane śmieci zostały wrzucone do odpowiednich pojemników. Pamiętajmy jednak, aby dbać o środowisko każdego dnia, nie tylko w czasie akcji.
International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki
Na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 1 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego obchodzili International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Obejrzeliśmy historię Vashti po angielsku, a następnie wykonaliśmy obrazki według własnego pomysłu. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością.
Integracja w klasie 6a
W dniu 14 września uczniowie naszej szkoły, wspólnie z wychowawczynią, wybrali się na basen do Uniejowa. Sprzyjająca pogoda okazała się doskonałą formą spędzenia miłego popołudnia. Klasa 6a lubi aktywnie spędzać czas, więc to z pewnością nie ostatni taki wyjazd.
NARODOWE CZYTANIE
9 września 2023 r. w Świetlicy Gminnej w Grzegorzewie odbyło się Narodowe Czytanie zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Grzegorzewie. Na tym spotkaniu wśród chętnych do czytania nie zabrakło osób z naszej społeczności szkolnej. Grupę reprezentującą tworzyli nauczyciele i uczniowie. W tym roku miłośników literatury polskiej połączyła powieść Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”. Tegoroczne Narodowe Czytanie stało się okazją do wspólnych rozmów, wspomnień, jak również wpłynęło na integrację społeczności szkolnej ze społecznością lokalną. Nauczycielom i uczniom obecnym na spotkaniu dziękujemy za owocne reprezentowanie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzewie.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 w Grzegorzewie,
odbędzie się 4 września 2023 r.:
- Przedszkole Gminne o godz. 800
- Szkoła Podstawowa o godz. 900
- Msza Święta o godz. 1000