Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzegorzewie

Get Adobe Flash player
 

26.05.2022 r.
 
dm1
Dzień Mamy

   Dnia 26 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu wspaniałe święto - DZIEŃ MAMY, do którego dzieci przygotowywały się od dawna. Wierszykami, piosenkami, tańcami i życzeniami z serca płynącymi, dzieci podziękowały rodzicom za ich miłość, która zostaje jak światło na całe życie. Było bardzo wesoło i uroczyście. Po powrocie do domu, dzieci wręczyły samodzielnie wykonane prezenty.
 
dm
 
Filmy (kliknij obraz):
 
 1
2
3
4
5
6
7
8
9
Youtube:
 
 

16.05.2022 r.
 
zoo
Wycieczka do ZOO Safari w Borysewie

   W poniedziałek, dnia 16 maja 2022 roku, przedszkolaki z grupy starszaków i średniaków, wybrały się na wycieczkę do ZOO Safari w Borysewie. Pobyt w Borysewie rozpoczęto od przejazdu specjalną kolejką wspólnie z Panem przewodnikiem. Dzieci zobaczyły niespotykane na co dzień okazy zwierząt: białe tygrysy, białe lwy, kilka gatunków antylop, zebry, bawoły afrykańskie, fokę szarą, kilka gatunków małp, krokodyla różańcowego, tapira, białe wielbłądy, pumy, rysie, kangury, lemury, aligatory oraz białe wilki. Największą atrakcją była jednak foka o imieniu Dawid – gdzie mięliśmy okazję uczestniczyć w pokazowym karmieniu zwierzęcia. Było to nie tylko żywienie foki, ale również pokaz jej akrobacji i różnych sztuczek. Po tych atrakcjach w samo południe była chwila odpoczynku i czas na piknik. Zmęczeni, ale za to bardzo zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do domów.
 
zoo1
zoo2
zoo3
 

 
wielkanoc
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju
oraz wesołego „Alleluja” życzy:
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzegorzewie
 
 

21.03.2022 r.
 

wios01

WIOSNA
H. Świąder

Wiosna przyszła o świcie,
żeby zbudzić nas z rana,
jeszcze zimna, milcząca,
jeszcze trochę zaspana.

Przyprowadziła bociana,
stanął w oziminie.
- Czy zjem coś na śniadanie?
Czy ten śnieg wreszcie zginie?

Powiało chłodem nad łąką,
sypnęło śniegiem i deszczem,
a bocian stoi i pyta:
- Czy to już wiosna,
czy zima jeszcze?

ddwwp
 
 

8.03.2022 r.
 
rozyczka1
DZIEN KOBIET

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.
Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów –
Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.
 
M. Pawlikowska-Jasnorzewska Święto Kobiet
 
8m
 

14.02.2022 r.
 
wal
 
Walentynki

   Każdego roku jest jeden dzień, który kojarzy się z ogromem miłości i pozytywnych uczuć. Dzień Świętego Walentego, czyli popularne Walentynki, obchodzone są niemalże na całym świecie.
   Przedszkolaki symboliczne obdarowane zostały lizakami w kształcie serca i próbowały samodzielnie przygotować upominek dla wyjątkowej osoby.
 
walenty p
 

1.02.2022 r.
 
ball

   Bal karnawałowy to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku przez dzieci w przedszkolu. Jest mnóstwo radości, wiele pięknych i kolorowych strojów. To magiczny dzień, w którym różne postacie bajkowe jak i baśniowe, odwiedzają nasze przedszkole. Wspólne tańce i zabawy nie mają końca, a uśmiechnięte twarze dzieci cieszą serca wychowawczyń.
 
bk1
bk2
 

15.09.2021 r.
 
DZIEŃ KROPKI
 
   Dzień kropki to bardzo lubiane święto przedszkolaków. To święto kreatywności czego naszym dzieciom nie brakuje. To święto swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach z kropkami w tle, które są symbolem naszych talentów.
 
0b9468562a824a8f80ac784bb72e0a90 s2b78ef0299694d61946dc1b8022d74ab s3da2eed40fa5438fa17e27e14f44f06d s
 
 

15.09.2021 r.
 
Spotkanie ze Strażakiem
 
   Dzieci z naszego przedszkola poznają wiele ciekawych zawodów. W ostatnich dniach miały okazję dowiedzieć się na czym polega ciężka i bardzo odpowiedzialna praca strażaka oraz obejrzeć, a nawet zasiąść za kierownicą wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzegorzewie. Druhowie opowiedzieli o trudach pracy strażaka oraz zaprezentowali sygnały dźwiękowe i świetlne wozu strażackiego, co bardzo podobało się dzieciom.
 
strazak1
stazak2
str grupa
 

14.09.2021 r.
 
„Ogólnopolska akcja sprzątania świata”
 
   14 września przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”. Celem akcji jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Nie zapominajmy, że Ziemia to nasz wspólny Dom. Nie mamy innego. I to my musimy o niego dbać!
 
sprzatanie1
sprzatanie2
 

14.09.2021 r.
 
„Kolorowe światła” Bożena Borowik
 
Każde dziecko małe, duże wie do czego sygnalizator służy.
Gdy zielone światło świeci, przez ulicę idą dzieci.
Kiedy świeci się czerwone, przechodzenie zabronione.
Czerwone – stój !
Zielone – idź !
Wiem to ja, Norman i Krzyś.
 
   Gruba „Starszaków” oraz „Średniaków” ćwiczyła umiejętności prawidłowego przechodzenia przez jezdnię . Odbywało się to w miejscach oznakowanych jak i nieoznakowanych, a także, gdy poruszają się po chodniku. Dzieci zwracały uwagę na bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zrozumiały konieczność właściwego zachowania się w pobliżu tras komunikacyjnych.
 
swiatla
 

8.09.2021 r.
 

Interaktywnie z Misiem Maurycym

   W nowym roku szkolnym 2021/2022 grupa starszaków przystąpiła do programu edukacyjnego „Interaktywnie z Misiem Maurycym”. Głównym założeniem projektu jest wykorzystanie środków elektronicznych w edukacji przedszkolnej.

Celami projektu są:

- doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej,
- wsparcie rozwoju emocjonalnego i społecznego,
- urozmaicenie realizowanych obszarów dydaktycznych poprzez wykorzystanie nowoczesnej technologii,
- poszerzenie zainteresowań i wyobraźni twórczej dzieci,
- doskonalenie logicznego myślenia.

maurycy