Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzegorzewie

Get Adobe Flash player

prozw

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

czyt1

   Nasza szkoła bierze udział w ,,Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa”. Dzięki temu programowi szkoła pozyskała środki i zakupiła 867 książek do biblioteki szkolnej. Wszelkie informacje na temat programu będzie można śledzić na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy do wspólnego czytania i zachęcamy do częstego odwiedzania biblioteki.

Dziecko, które dużo czyta stanie się dorosłym, który potrafi myśleć.


czyt

Zapraszamy do biblioteki szkolnej po książkę, która odmieni Twoje życie!

KSIĄŻKI ZAKUPIONE W RAMACH „NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA” - kliknj


Projekty edukacyjne z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa


„ELMER – SŁOŃ W KRATKĘ” – Projekt zrealizowany w klasie I b, który miał na celu popularyzację czytelnictwa oraz promocję nowości książkowych zakupionych do biblioteki, a w szczególności serii książek edukacyjnych o kolorowym słoniu Elmerze. Bajek z morałem, które bawiąc - uczą, rozwijają empatię i zachęcają do przyjaźni, współpracy i wzajemnej pomocy. Uczniowie poznali przygody Elmera dzięki głośnemu czytaniu przez wychowawcę i bibliotekarza książek. W ramach przygotowanych zajęć dzieci poznały historię słonia, i miały okazję przekonać się, że każdy jest inny, ale jednocześnie jest częścią pewnej grupy i niezależnie od swej odmienności warto zawsze być sobą. Zorganizowana została również wystawa książek o Elmerze znajdujących się w bibliotece oraz konkurs plastyczny „Mój ELMER”, w którym każdy z uczniów projektował swojego słonia.

elmer


„BRZECHWA DZIECIOM” – Projekt zrealizowany w klasie I a. Celem projektu była popularyzacja twórczości Jana Brzechwy, wdrażania poszanowania książki oraz rozwijanie czytelnictwa. W ramach projektu odbyło się głośne czytanie wierszy przez bibliotekarza i pedagoga, zajęcia pod hasłem „Brzechwa na wesoło” oraz konkurs recytatorski „Wierszem malowane”. Na zakończenie projektu uczniowie tworzyli plakat „Zwierzęta w wierszach Brzechwy.

brzechwa


„DETEKTYW POZYTYWKA” – Projekt realizowany w klasie II a. W ramach projektu w bibliotece szkolnej, czytane były wybrane opowiadania z książki „Detektyw Pozytywka” autorstwa Grzegorza Kasdepke. Uczniowie zamieniali się w detektywów i próbowali rozwiązać przygotowane zagadki. Dokonywali opisów bohaterów książki. Na zakończenie projektu odbył się quiz związany z tekstem.

pozytywka


„PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK” – Projekt zrealizowany w klasie II b. Głównym założeniem była popularyzacja czytelnictwa, promocja książki oraz biblioteki szkolnej. W ramach projektu odbyło się głośne czytanie przez wychowawcę opowiadań, wspólne oglądanie ilustracji i analizowanie tekstu. Uczniowie wykonali prace plastyczno – techniczną pt. „Moja skarpetkowa kukiełka” Do wykonania pracy należało przygotować projekt na kartce papieru i według niego wykonać swoją kukiełkę, wykorzystując materiały typu: skarpetka, guziki, wełna, cekiny itp. Na zakończenie projektu został przygotowany krótki teatrzyk z wykorzystaniem kukiełek oraz wystawa klasowa.

p skarpetek (1) p skarpetek (2)


„OTO JEST KASIA” – projekt realizowany w klasie III. Celem projektu było poznanie księgozbioru biblioteki szkolnej, wyrabianie nawyku czytania i zamiłowania do książek. W ramach projektu uczniowie klasy trzeciej udali się z wizytą do biblioteki szkolnej, gdzie samodzielnie wyszukiwali interesujące ich książki, a przede wszystkim książkę „Oto jest Kasia” Miry Jaworczakowej. Na podstawie opisu tworzyli portret głównej bohaterki. Rozwijali umiejętności współpracy w grupie poprzez rozwiązywanie krzyżówki. Na zakończenie projektu pisali własne opowiadania do rozdziału „Złote rybki”.

kasia


„CZYTAM z MAGICZYM DRZEWEM” - Projekt zorganizowany dla uczniów klasy IV b. Celem projektu było poznanie książek z serii MAGICZNE DRZEWO. W ramach projektu odbyło się głośne czytanie fragmentów książki przez uczniów i nauczycieli. Uczniowie tworzyli magiczne drzewo, na którym umieszczali napisy dlaczego warto i co nam daje czytanie książek, tworzyli okładkę do książki. W bibliotece zorganizowana została wystawa książek oraz zdjęć związanych z Magicznym Drzewem. Odbył się również konkurs czytelniczy pod hasłem „Czerwone krzesło - co wiemy...?”.

magiczne (1)magiczne (2)


„IRENA SENDLEROWA” – projekt przeprowadzony w klasie VI. Celem projektu było upowszechnienie wiedzy o Irenie Sendlerowej, oraz przekazanie uczniom historii II wojny światowej.
W ramach projektu uczniowie klasy VI:
- zapoznali się z sylwetką Ireny Sendlerowej, wykorzystując księgozbiór biblioteki szkolnej,
- wykonywali portrety Ireny Sendlerowej z różnych okresów jej życia,
- oglądali film „Dzieci Ireny Sendlerowej”,
- czytali książki związane z II wojną światową młodszym kolegom klas I – III.
W bibliotece szkolnej została zorganizowana wystawka książek i portretów wykonanych przez uczniów.
SENDLEROWA1SENDLEROWA2